Мер Івано-Франківська доручив поліції вивезти ромів із міста. Посольство США заявило про дискримінацію

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив поліції вивезти з міста людей ромської національності в Закарпатську область.

Як повідомляє «Суспільне.Карпати», це питання він порушив на щотижневій оперативній нараді та дорікнув поліції, що вона не впоралася із завданням.

«Цигани, ні, вірніше, особи ромської статі. Ми вже бус давали, вивезли їх у Закарпатті. Чому вони далі тут?» — запитав мер.

У відповідь начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій Ігор Влізла заявив, що роми відмовилися залишати місто. Марцінків запитав, «чому їх не упакували», і розпорядився, щоб «проблему вирішили» до наступного вівторка.

На нараді йшлося про те, що поліція напередодні вивезла 10 ромів і передала їх правоохоронцям Закарпаття.

Посольство США в Києві назвало заяву мера дискримінацією. «Ми глибоко стурбовані повідомленнями про дискримінацію та утиски ромів з боку міського голови Івано-Франківська. Ми закликаємо українських посадовців виступити проти нетерпимості та забезпечити захист прав людини», — сказано у заяві.

Як повідомляє Центр прав людини ZMINA, правозахисниця і посланниця толерантності при ООН Золя Кондур звернулася до міської ради Івано-Франківська та заявила, що заява мера порушує права людини. Правозахисники вимагають дати правову оцінку діям Марцінківа.

«Порушено право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання. Я б закликала Асоціацію міст України пояснити Марцінківу, в який спосіб без порушення прав людини мають розв’язуватися подібні проблеми. Адже йдеться про людей, їх не можна просто посадити в автобус, довезти до кордону і викинути, залишивши напризволяще. Схоже, мер подумав, що вирішив проблему. Але роми повернулись і повертатимуться, бо там їхній дім», — сказала вона, додавши, що діями мера повинні зайнятися правоохоронці.

У міськраді їй відповіли, що розпорядження «вивозити ромів» не було і мер «неправильно висловився».