У Канаді 51-річний чоловік застрелив 17 осіб. Стрілець видавав себе за працівника поліції

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У канадській провінції Нова Шотландія 51-річний чоловік застрелив 17 осіб, серед яких представниця кінної поліції.

Про це повідомляє CBC.

За даними поліції, стрільцем виявився місцевий житель Габріель Вортман. Він проник у будинок у містечку Портапік (за 100 км від Галіфаксу) і застрелив кілька людей. Потім він хаотично відкривав вогонь у людей, коли їхав на авто. Вортман пересувався на автомобілі, замаскованому під поліцейський.

Поліція близько 12 годин вела погоню за стрільцем і за 30 км від Галіфаксу заблокувала його на автозаправці. Вортман почав відстрілюватися. Він встиг поранити кількох працівників поліції і вбити констебля Гайді Стівенсон. Стрілець був ліквідований спецназом поліції.

Мотиви злочинця поки невідомі. Поліція вважає, що перші жертви в будинку були не випадковими, а вже наступні були вбиті навмання. Правоохоронці зараз складають маршрут стрільця і кажуть, що жертв може бути більше.

У Канаді стрілянину вже назвали наймасовішою і найкривавішою в історії країни. Премʼєр-міністр Джастін Трюдо вже висловив співчуття постраждалим та їхнім сімʼям.

  • Останній такий випадок у Канаді стався в 1989 році, коли в Політехнічному коледжі Монреаля були вбиті 14 жінок. Уряд Канади після цього запровадив ретельну перевірку всіх охочих придбати зброю. Також було заборонено володіння автоматичною зброєю.
  • 26 березня 29-річний австралієць Брентон Таррант, який у березні 2019 року влаштував розстріл у двох мечетях Крайстчерча, визнав на суді свою провину у вбивстві 51 людини.