Рада проголосувала за зміни до держбюджету, збільшивши його дефіцит утричі

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Верховна Рада у другому читанні проголосувала за зміни до державного бюджету. За це проголосували 249 нардепів.

Документ, зокрема, передбачає, що доходи бюджету скоротяться з 1,096 трлн гривень до 975,8 млрд гривень, а витрати складуть 1,266 трлн гривень замість 1,184 трлн гривень.

Граничний дефіцит бюджету збільшено з 96,3 млрд гривень до 298,4 млрд гривень. Покривати його хочуть за рахунок кредитів. Ліміт держборгу планується збільшити з 2,045 трлн гривень до 2,387 трлн гривень.

Передбачено створення Фонду боротьби з коронавірусом, який має становити 64,7 млрд гривень. Він призначений для фінансування протиепідемічних заходів, закупівлі обладнання, допомоги медикам, пенсіонерам та тим, хто постраждав від карантину (втрата роботи).

Міністерство охорони здоровʼя отримає 15,8 млрд гривень на програму медобслуговування і ще близько 920 млн гривень на програму розвитку системи екстреної медичної допомоги.

Міністерство фінансів виділить 3 млрд гривень на резервний фонд і 3,3 млрд гривень на обслуговування держборгу. Субвенція Пенсійного фонду зросте на 29,7 млрд гривень, але програму субсидій уріжуть на 8,2 млрд гривень. Виплати окремих видів допомоги хочуть скоротити на 1,3 млрд гривень.

Міністерству внутрішніх справ фінансування збільшили на 195 млн гривень для виконання функцій і завдань Держприкордонслужби.

  • Голова Верховної Ради Дмитро Разумков анонсував позачергове пленарне засідання парламенту на понеділок, 13 квітня. Там мають розглянути зміни до держбюджету.
  • 30 березня Рада провалила голосування за законопроєкт Кабміну про бюджет і відправила його на доопрацювання в комітет.