Новий коронавірус найдовше живе на пластикових, сталевих та картонних поверхнях. Про це йдеться у дослідженні, де порівнювали стабільність COVID-19 з вірусом SARS (збудником атипової пневмонії, спалах якої був півтора десятка років тому). Результати опублікували у британському медичному журналі The New England Journal of Medicine.
Зʼясувалося, що обидва віруси діють приблизно однаково. Вони краще зберігають життєздатність на пластику, однак трохи менше утримуються на сталевих та картонних поверхнях:
- Пластик — 72 години;
- Сталь — 50 годин;
- Картон — 20 годин.
Оскільки у вірусів приблизно однакова здатність до існування на поверхнях, то вчені дійшли висновку, що їхні різні епідеміологічні характеристики спричинені іншими факторами, зокрема високим вірусним навантаженням (для коронавірусу) у верхніх дихальних шляхах.
- Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) заявила про початок перших випробувань вакцини від коронавірусу COVID-19.
- Препарат, який використовується в Японії для лікування нових штамів грипу, виявився ефективним засобом проти коронавірусу.
- Учені з Таїланду розробили новий експрес-тест для виявлення коронавірусу та планують почати клінічні випробування вже наступного місяця.