Голова МОЗ Ємець закликав закрити ТРЦ, перепрофілювати лікарні та обмежити збори до 10 осіб

Автор:
Катерина Коберник
Дата:

УНІАН; МОЗ

Голова МОЗ Ілля Ємець заявив, що загроза коронавірусу велика як ніколи, але поки є можливість не допустити трагедії.

«Дехто каже мені, щоб я не нагнітав ситуацію, бо це нібито сіє паніку. Але нагадаю, що ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду... З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи... Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків», — заявив Ємець.

Він закликав негайно закрити заклади громадського харчування та ТРЦ, обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту й обмежити дозволені збори людей до 10 осіб.

Ємець наголосив, що лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки, а всі планові заходи слід скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією.

Зараз МОЗ, як стверджує міністр, активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб влада могла ще швидше реагувати на нові виклики епідемії.

«Закликаю всіх українців не бути легковажними... Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб попередити поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких», — заявив Ємець.