Нацбанк почав примусово стягувати з Жеваго 1,5 млрд грн

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:

Національний банк України за рішенням суду почав примусово стягувати з ексвласника банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго 1,5 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку у Facebook.

1 жовтня Шевченківський районний суд Києва задовольнив позов НБУ до ексвласника банку «Фінанси та кредит». Оскільки Костянтин Жеваго не сплатив у визначений строк судовий збір, Апеляційний суд повернув йому апеляційну скаргу. Отже рішення суду першої інстанції набрало чинності, що дало змогу Національному банку 26 грудня розпочати примусове стягнення коштів.

«На сьогодні загальний обсяг заборгованості банку «Фінанси та кредит» перед НБУ за всіма кредитами рефінансування складає 6,6 млрд грн. Очікуємо, що частково ця заборгованість буде погашена за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Костянтина Жеваго як з фінансового поручителя за кредитами рефінансування, а також за рахунок звернення стягнення на майно підконтрольних йому компаній — майнових поручителів, до яких ми також подали близько 30 позовів у суди», — пояснили у Нацбанку.

У яких справах проходить Жеваго?

ДБР розслідує розтрату понад 2,5 млрд грн ліквідованого банку «Фінанси та кредит». Слідство вважає, що схему з виведення грошей організували ексзаступник голови правління банку, начальник одного з управлінь та інші топменеджери.

Протягом 2007—2014 років офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках. «Фінанси і кредит» поручився за цю компанію власними коштами та уклав з іншими іноземними банками договори на суму понад $113 млн (2,9 млрд грн). У 2015 році за невиконання зобовʼязань офшорною компанією іноземні банки стягнули $113 млн з рахунків банку «Фінанси і кредит», причому застава була списана відразу після того, як банк був оголошений неплатоспроможним.