У Дніпрі зʼявиться вулиця імені загиблої учасниці АТО Аміни Окуєвої

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Комісія з перейменування при міській раді Дніпра затвердила найменування однієї з вулиць на честь вбитої учасниці бойових дій на Донбасі Аміни Окуєвої.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За словами директора департаменту соціальної політики мерії Дніпра Юлії Дмитрової, раніше планували перейменувати вулицю Тополину, але на громадських слуханнях ідею не підтримали. Мерія обрала нову вулицю без назви в Амур-Нижньодніпровському районі.

«Комісія ухвалила, проголосувала, тепер рішення буде винесене на сесію, але це вже формальності, фактично найменування вулиці вирішено», — сказала Дмитрова, додавши, що для прийняття рішення не потрібні громадські слухання.

Хто така Аміна Окуєва?

Народилася 5 червня 1983 року в Одесі. Пізніше мешкала в Москві та Грозному. З 1999 року брала участь у Другій чеченській війні на боці Чеченської Республіки Ічкерія. В Україну повернулася у 2003 році, вступила до Одеського медичного університету, який закінчила за спеціалізацією загальна хірургія. Після закінчення вишу працювала лікарем-інтерном в 11 міській лікарні Одеси.

Зі своїм чоловіком Адамом Осмаєвим, який за часів Януковича переховувався в Україні від переслідувань з боку російських спецслужб і кадировців, активно обстоювала ідею визволення Ічкерії від окупації та відновлення державної незалежності цієї країни. Приймала участь у житті чеченської діаспори.

З початком Євромайдану вступила до Самооборони, де була лікарем 8-ї Афганської сотні. Брала участь в обороні Дебальцева, виконуючи бойові завдання поблизу Чорнухіного в Луганській області. Пізніше служила в батальйоні «Золоті ворота». Також брала участь у створенні батальйону чеченців-добровольців імені Джохара Дудаєва. Служила пресофіцеркою батальйону і домагалася надання йому офіційного статусу від МВС. Командиром батальйону був її чоловік.

Замах

Перший замах на Аміну та її чоловіка стався 1 червня 2017 року — нападник влаштував стрілянину, у якій постраждав Осмаєв. За версією слідства, нападник назвався французьким журналістом газети Le Mond Алексом Вернером і запросив подружжя на зустріч. У машині він вистрілив в Адама — тоді Аміна вистрілила у відповідь. Поранених Осмаєва та нападника відправили до лікарні.

Другий напад на пару стався ввечері 30 жовтня 2017 року на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області. Невідомі обстріляли з кущів автомобіль, у якому були Осмаєв та Окуєва. Жінка загинула. Убивць досі не знайшли.