Сенат США схвалив проєкт оборонного бюджету на 2020 рік. Він передбачає обсяг у $738 млрд — це один з найбільших бюджетів в історії країни. Як повідомляє The New York Times, бюджет передбачає допомогу Україні, санкції проти російських газопроводів «Північний потік — 2» і «Турецький потік», заборону на передачу Туреччині винищувачів F-35, а також оплачувані відпустки при народженні дитини.
Україні виділили $300 млн військової допомоги, в яку входять і поставки летальної зброї (крилаті ракети для системи берегової оборони і протикорабельні ракети). США продовжать засуджувати Росію за окупацію частини Донбасу і Криму.
Бюджет зобовʼязує адміністрацію Дональда Трампа ввести санкції щодо російських газопроводів «Північний потік — 2» і «Турецький потік», щоб зберегти енергетичну безпеку Європи. У документі прописаний пункт про протидію загрозам з боку Росії та Китаю. Також продовжено ембарго на пряме співробітництво з РФ у військовій галузі. Це стосується і санкцій за Крим.
Введено заборону на передачу Туреччині винищувачів F-35 після покупки країною російських зенітних ракетних комплексів С-400. Вона обґрунтована «протидією впливу Росії в Європі та Євразії». США виділили $30 млн на зберігання шести турецьких F-35, які використовувалися для навчання турецьких пілотів на американській авіабазі.
Ще $3,3 млрд виділено на 12-тижневі відпустки для федеральних службовців після народження або всиновлення дитини. Також бюджет передбачає створення космічних військ, $71,5 млрд на продовження військових операцій (Афганістан, Сирія, Ємен), боротьбу з тероризмом і підтримання боєготовності ядерної зброї ($31,5 млрд).
- США створюють космічні війська для операцій в космосі та захисту від агресії. У космічні війська наберуть від 15 до 20 тисяч осіб зі складу Військово-повітряних сил. Передбачається, що, крім ВПС, війська будуть взаємодіяти з наземними силами (Морський флот і сухопутні війська).
- У серпні 2018 року Пентагон оголосив план адміністрації зі створення космічних військ до 2020 року. Ідею створення космічних військ активно підтримує президент США Дональд Трамп. Частиною цієї програми може стати розробка системи навігації, альтернативної GPS.