Слідство вважає ветерана АТО Антоненка організатором вбивства журналіста Шеремета

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

За даними слідства, ветеран АТО Андрій Антоненко є організатором вбивства журналіста Павла Шеремета.

Це випливає з тексту підозри іншій фігурантці справи Юлії Кузьменко, яку її адвокат оприлюднив у Facebook.

«Антоненко Андрій Сергійович, захопившись ультранаціоналістичними ідеями, культивуючи величність арійської раси, розмежування людей за принципом національної приналежності [...] вирішив створити злочинну групу, щоб у її складі вчинити вбивство Павла Шеремета», — йдеться в документі.

До реалізації свого наміру, згідно з документом, Антоненко залучив Юлію Кузьменко, військовослужбовця за контрактом Яну Дугарь та невстановлених осіб, «щоб привернути увагу суспільства до націонал-радикальних ідей які, на їхню думку, зможуть змінити життя суспільства».

У підозрі зазначено, що Антоненко «поклав на себе функції організатора і керівника стійкого угруповання». Також у підозрі Антоненко разом з невідомими особами вказується як виробник вибухового пристрою, а Дугарь нібито вела розвідку місця скоєння злочину.

  • 20 липня 2016 року в Києві було вбито журналіста Павла Шеремета, його автомобіль підірвали в центрі міста о 07:45. За три роки після загибелі Шеремета справу так і не розкрили. Дружина журналіста Павла Шеремета, власниця «Української правди» Олена Притула подавала скаргу на бездіяльність Генеральної прокуратури у розслідуванні вбивства її чоловіка.
  • Олена Притула ще в серпні 2018 зверталась до суду зі скаргою, у якій вимагала визнати її потерпілою та перекваліфікувати справу на теракт. Проте слідство у справі про вбивство Шеремета не виявило у злочині ознак терористичного акту.
  • Військовий АТО Владислав Грищенко, якого підозрюють у замаху на вбивство в Івано-Франківській області, заявив, що йому пропонували визнати себе винним у вбивстві журналіста Павла Шеремета.
  • 12 грудня стало відомо, що у справі вбивства Шеремета затримано рок-музиканта та ветерана війни на Донбасі Андрія Антоненка та військового медика Юлію Кузьменко. Згодом зʼявилася ще одна підозрювана — Яна Дугарь.