Зеленський подав проєкт закону про спрощення видачі громадянства деяким категоріям іноземців

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Зеленський подав проєкт закону про спрощення видачі громадянства деяким категоріям іноземців

Пресслужба президента України

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про спрощену видачу громадянства окремим категоріям іноземців. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що документ пропонує звільняти від обов’язку подавати зобовʼязання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України осіб, які проходять (проходили) військову службу за контрактом у Збройних силах, допомагали у забезпеченні національної безпеки та оборони, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Також передбачається звільнення від обов’язку подавати зобовʼязання припинити іноземне громадянство осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта та зазнали у своїй країні переслідувань, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Крім того, проєкт закону пропонує розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням; скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства; переглянути підстави для втрати громадянства України; уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства.

Законопроєкт також пропонує внести зміни до низки законів України, передбачивши подання декларації про відсутність іноземного громадянства особами, які претендують на державну службу, на службу до органів місцевого самоврядування, службу в правоохоронних органах тощо.