Нова Зеландія замовила майже 500 тисяч квадратних сантиметрів шкіри для жертв виверження вулкана

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Нова Зеландія замовила 186 тис. кв. дюймів (450 кв. см) шкірних трансплантатів зі Сполучених Штатів, щоб допомогти потерпілим від опіків від виверження вулкана на острові Вайт-Айленд. Про це пише USA Yoday.

За даними видання, зараз 28 потерпілих від виверження вулкана перебувають в опікових відділеннях у всій Новій Зеландії, 23 з них — у критичному стані і потребують підтримки дихальних шляхів.

«Наразі у нас є запаси, але ми терміново купуємо додаткові матеріали для задоволення попиту на перевʼязувальні матеріали та тимчасові шкірні трансплантати», — заявив головний медичний працівник у міністерстві охорони здоровʼя Маканау доктор Піт Вотсон.

За словами доктора Джона Кенілі, клінічного директора хірургії в графстві Маканау, більшість опіків були важкими. Опіки деяких пацієнтів покривали від 90% до 95% їхнього тіла. Дві людини померли відразу, одного австралійського пацієнта відвезуть назад у країну, щоб «провести лікування ближче до дому». За словами Вотсона, за ним перевезуть й інших австралійців.

За словами Вотсона, тяжкість опіків та інших травм ускладнюється газами і хімічними речовинами палючого пару вулкану.

Що сталося в Новій Зеландії?

9 грудня на острові Вайт-Айленд (Нова Зеландія) відбулося виверження вулкана. Воно почалося о 14:11 за місцевим часом. У той момент на острові перебували 48 людей, переважно іноземні туристи.

Наразі офіційно підтверджено смерть 8 з них, ще 8 вважаються безвісти зниклими. Першою підтвердженою жертвою став новозеландець Хайден Маршалл-Інман, який працював гідом для туристів по всьому острову. 24 підтверджених відвідувачів на острові були австралійцями, девʼять — американцями, пʼятеро — новозеландцями, а решта з Німеччини, Великої Британії, Китаю та Малайзії.

У середу, 11 грудня, вулкан вивергнув ще більше пари та багнюки, що дуже затримало пошуки зниклих.