ЗСУ вперше за 20 років дозаправили винищувачі в повітрі. Як це було?

Автор:
Тая Решетнікова
Дата:

У Хмельницькій області бригада тактичної авіації Повітряних сил ЗСУ вперше за 20 років провела тренувальну дозаправку винищувачів у повітрі. Про це повідомляє Генштаб у Facebook.

Винищувачі Су-24М, Су-24МР і Л-39 зі складу 7-ї бригади тактичної авіації ім. Петра Франка Повітряних сил ЗСУ імітували дозаправку в денний і нічний час, щоб підвищити навички пілотування за різних умов і перевірити справність стикувальної системи.

За інформацією Генштабу, була проведена перевірка уніфікованого підвісного агрегату заправки (УПАЗ) після його ремонту і модернізації на Миколаївському авіаремонтному підприємстві «НАРП». Виконували ці польоти кращі екіпажі «сушок». Адже подібні польоти з дозаправкою у повітрі не проводили понад 20 років.

При цьому наголошується, що пілоти ЗСУ проходили тренування з дозаправки винищувачів F-15C у рамках навчань «Чисте небо — 2018» НАТО. Також українські пілоти могли потренуватися виконувати цю складну операцію на навчаннях у Каліфорнії.

  • На навчаннях «Чисте небо — 2018» скасували заходи для ЗМІ на двох аеродромах — у Старокостянтинові та Гавришівці. Командування Повітряних сил Збройних сил прийняло таке рішення після падіння Су-27.
  • Українська армія отримала на озброєння перші турецькі ударні безпілотники Bayaraktar TB2. Також Збройним силам передали 420 одиниць бойової техніки.