У Німеччині виявили викрадені 40 років тому картини Брейгеля-старшого та ван Дейка

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
У Німеччині виявили викрадені 40 років тому картини Брейгеля-старшого та ван Дейка

Музей у замку Фріденштайн, місто Гота (Німеччина)

Wikipedia / Peter Schmelzle

У Німеччині знайшли вкрадені 40 років тому картини Ганса Гольбейна — старшого, Яна Брейгеля — старшого, Франса Хальса, Яна Лівенса та Антоніса ван Дейка, повідомляє Spiegel Online.

Як пише видання, у 1979 році невідомі вкрали з музею в замку Фріденштайн у місті Гота пʼять картин старих майстрів. Обербургомістр міста Гота багато місяців вів секретні переговори з адвокатом з південної Німеччини, який займається «легалізацією» вкрадених предметів мистецтва. Адвокат повідомляв бургомістру, що представляє «спадкоємців», і за пʼять полотен зажадав €5,25 млн.

Тепер проти адвоката та його постачальника, лікаря зі Східної Фрізії, регіону на північному заході Німеччини, порушено кримінальну справу за підозрою у вимаганні та скупці краденого. Розслідуванням займається кримінальна поліція Німеччини. Напередодні поліція вже провела обшуки в квартирах та офісах трьох підозрюваних і свідків, були виявлені докази, які тепер належить перевірити. Зараз картини в лабораторії Фонду державних музеїв Берліна, там їх перевіряють на автентичність.