Saudi Aramco розмістила на біржі акції на $25 млрд. Це зробило її найдорожчою компанією у світі

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Саудівський нафтовий концерн Aramco в результаті первинного розміщення акцій (IPO) зібрав рекордні $25,6 млрд. Його акції на біржі в Ер-Ріяді у четвер, 5 грудня, торгувалися за ціною 32 ріали ($8,53) за акцію, передає DW.

Згідно з повідомленням компанії, підсумковий обсяг пропозиції становив 3 млрд акцій, або 1,5% капіталу.

Таким чином, нафтова компанія з Саудівської Аравії стала найдорожчою публічною компанією у світі — її вартість становить $1,7 трлн. Aramco перевершила рекорд китайського рітейлера Ali Baba — у 2014 році йому вдалося залучити під час IPO $25 млрд.

Обсяг IPO Saudi Aramco може ще зрости, якщо буде реалізований опціон на дорозміщення 450 млн акцій. Тоді саудівська влада отримає загалом $29,4 млрд.

Розміщення акцій Aramco на біржі є центральним пунктом плану спадкоємного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана з масштабної перебудови економіки під назвою Vision 2030. Мета цього плану — зробити Саудівську Аравію менш залежною від нафти. Спочатку планувалося, що Aramco вийде на біржу у 2017 році.

Aramco була заснована в 1933 році як концесія між урядом Саудівської Аравії та американською нафтовою компанією Standard Oil of California. У 1988 році саудівська влада отримала повний контроль над компанією та перейменувала її на Saudi Aramco. На кінець 2018 року підтверджені нафтові запаси Aramco, за її власною інформацією, були більшими, ніж сумарно у пʼяти великих міжнародних нафтових компаній: ExxonMobil, Shell, BP, Chevron і Total.