Екоактивістка Грета Тунберг стала лауреатом альтернативної Нобелівської премії

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Екоактивістка Грета Тунберг виграла премію «За доцільне життєзабезпечення». Її присуджують за внесок у врегулювання криз і відродження цінностей. Про це пише Euronews.

Премію вручали в середу, 4 грудня, на острові Юргорден, у центрі шведської столиці. Грета не змогла особисто бути присутньою на церемонії, оскільки перебуває в Мадриді на 25-й конференції Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Нагороду за Грету отримали активісти молодіжного руху з захисту клімату Fridays for Future («Пʼятниці заради майбутнього», інша назва — «Шкільний страйк за клімат»), який розпочався з одиночних пікетів Тунберг по пʼятницях біля будівлі парламенту. Грета прислала записане у вівторок в Лісабоні звернення до учасників церемонії, в якому зазначила, що премія є величезним визнанням молодіжного кліматичного руху.

«Боротьба продовжується, ми ніколи не зупинимось!» — сказала вона.

Премія «За доцільне життєзабезпечення» служить своєрідним доповненням до Нобелівських номінацій, оскільки нею нагороджують за заслуги у важливих сферах діяльності, які не охоплені престижними преміями Альфреда Нобеля. Грошова складова премії — 1 млн крон ($105 тис.). Одна з особливостей нагороди полягає в тому, що лауреати не можуть витрачати отримані гроші на власні потреби, а повинні направляти їх на громадську роботу. Цього року лауреатам також вручали скульптуру з металу, переробленого в рамках програм зі знищення зброї в Центральній Америці.