Українська кіноспільнота вимагає затвердити Сінькевич на голову Держкіно і звільнити з комісії нардепа Корнієнка

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Представники української кіноіндустрії написали відкритого листа до премʼєр-міністра, міністра культури, молоді та спорту та голови Нацагентства з питань держслужби щодо провалу конкурсу на голову Держкіно.

Представники кіноіндустрії вирішили звернулися з листом після того, як конкурс зірвався «через порушення закону», а «ситуація набула публічного розголосу в Україні та за її межами». При цьому зазначають, що не бачать можливості для проведення повторного конкурсу.

Вони вимагають звільнити заступника голови депутатської фракції «Слуга народу» Олександра Корнієнка з Комісії з питань вищого корпусу державної служби.

«Пан Корнієнко є головою партії «Слуга народу», політично заангажованою особою, і ми допускаємо, що ця політична сила має власне уявлення про ідеологічне спрямування української кіноіндустрії […] Корнієнко своїми негативними оцінками міг «вибити» Юлію Сінькевич із конкурсу», — йдеться у листі.

Також вони вимагають повторно провести співбесіду з Юлією Сінькевич, яка не пройшла останній етап конкурсу.

«Кабінет міністрів має всі повноваження прийняти рішення про повторне проведення співбесіди або оперативно внести зміни до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад держслужби і запровадження права Комісії з питань вищого корпусу держслужби провести співбесіду повторно за скаргою одного з кандидатів», — зазначено листі.

Ці два варіанти, додають у листі, передбачають скасування повторного конкурсу на голову Держкіно.

Відкритий лист підписали Українська кіноакадемія, Асоціація української кіноіндустрії, Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське», ГО «Творче об’єднання Вавилон 13», ГО «Сучасне українське кіно», адвокатське об’єднання Axon Partners.

Що відбувається в Держкіно?

У серпні голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко, який обіймав посаду з 2014 року, написав заяву про відставку за власним бажанням. Іллєнко заявив, що не збирається боротися за крісло, оскільки ставився до посади як до інструменту досягнення своєї мети.

4 жовтня Кабінет міністрів України оголосив конкурс на посаду голови Державного агентства України з питань кіно. 9 листопада на сайті НАДС оприлюднили перелік з 8 кандидатів на посаду голови Держкіно.

17 листопада кандидати на посаду голови Держкіно мали презентувати свої програми, але на той час єдиною з них залишилась Юлія Сінькевич.

21 листопада стало відомо, що Сінькевич не набрала достатньої кількості балів за результатами співбесіди в четвертому турі конкурсу й не проходить далі.

Ситуацію прокоментував ексочільник Держкіно Пилип Іллєнко, назвавши конкурс на посаду голови фарсом: «Наступному голові Держкіно раджу подавати у відставку одразу після отримання пропозиції його очолити. Збережете час і нерви, принаймні. А Держкіно, тим часом, працює без голови і без жодного з його заступників. Є тільки тимчасово виконуюча обовʼязки голови, у разі звільнення, відрядження, хвороби чи відпустки якої в агентстві навіть прокатку нікому буде підписати».

Результати конкурсу Сінькевич

У розпорядження theБабеля Сінькевич надала результати проходження конкурсу. Всього вона отримала 9,75 бала. У більшості частин конкурсу Сінькевич отримувала середній бал від 0,75 до 1 і тільки за управління ефективністю та людськими ресурсами вона отримала 0,5 бала. Згідно з правилами конкурсу, це позбавило її перемоги.