Міжпланетна станція «Юнона», яка займається вивченням системи Юпітера, передала на Землю нове зображення південної півкулі планети. Знімки були зроблені 3 листопада після зближення з планетою, повідомляє NASA.
Знімки Юпітера стали доступні, коли космічний апарат увімкнув прискорювачі. На зображенні видно потужні циклони поблизу південного полюса Юпітера та хаотичний рух хмар між помаранчевою смугою і коричневою полярною областю.
Коли було зроблено це зображення, «Юнона» рухалася зі швидкістю близько 137 тис. км на годину щодо планети. У точці найближчого наближення космічний апарат досяг швидкості відносно Юпітера понад 209 тис. км на годину.
На час, коли було зроблено зображення, космічний апарат перебував на відстані приблизно 104,6 тис. км від планети.
Учені зробили знімки, використовуючи дані з апарата JunoCam, коли «Юнона» здійснила свій 23-й близький проліт Юпітера.
«Юнона» прибула на орбіту Юпітера 4 липня 2016 року, апарат перебуватиме на орбіті планети ще кілька років і передаватиме на Землю нові знімки.
- Міжзоряна комета 2I/Borisov, яку вперше виявив 30 серпня цього року український астроном Геннадій Борисов, продовжує наближатися до Землі.
- NASA вдалося пробурити свердловину на Марсі. Відео процесу опублікували у Twitter.
- 16 жовтня у штаб-квартирі NASA у Вашингтоні представили два прототипи скафандрів для космонавтів, які будуть використовуватися в місіях на Місяць і Марс.
- У 1976 році вчені NASA виявили на Марсі примітивні форми життя, але проєкт був закритий.