Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю схвалило обовʼязкове сканування обличчя нового власника смартфона при купівлі нових гаджетів. Про це повідомляє AFP.
За інформацією видання, уряд підтримав закон ще у вересні. Нововведення набуде чинності 1 січня 2020 року. Пояснюється, що це зроблено для «захисту законних прав та інтересів громадян онлайн», а також для використання «технологій штучного інтелекту та інших технічних засобів».
Відомо, що раніше китайці зобовʼязані були надавати свої документи і фото при купівлі смартфона.
У 2017 році в Китаї обовʼязковим стало підтвердження особи перед тим, як опублікувати запис в соцмережі. Уже кілька років в містах КНР все активніше вводяться технології пропуску в потяги після сканування обличчя, система застосовується в відеоіграх, з її допомогою оплачують послуги і покупки — знімаючи гроші з особистого рахунку, який підключений до зображення обличчя.
Також сканування обличчя допомагає при знятті готівки в банкоматі, контролюючи цей процес, і в багатьох інших сферах. Такі нововведення одночасно радують населення впровадженням технологій і викликають стурбованість на тлі крадіжок конфіденційної інформації, а також через безперервний контроль уряду.
Одна з найбільших систем розпізнавання обличчя в Китаї в 2017 році налічувала 170 мільйонів камер спостереження. До 2020 року їх стане на 400 мільйонів більше. Крім того, з наступного року «система кредитування» зобовʼяже жителів КНР вносити всі дані про себе і скан обличчя в спеціальну базу для оцінки діяльності громадянина.
Як відомо, технологія стеження і розпізнавання осіб також використовується в «таборах перевиховання» для мусульманського населення в західних регіонах Китаю.
- Користувачі соціальної мережі Facebook помітили дивну поведінку офіційного мобільного додатка для iOS, який несподівано вмикає камеру.
- Представникам різних релігійних течій дозволили фотографуватися на біометричні документи в головному уборі, якщо вони носять його в повсякденному житті. Раніше це заборонялося.
- Сотні протестувальників в Гонконзі здалися поліції після багатоденної облоги в Політехнічному університеті.