У Новій Зеландії запустили перший у світі банк ВІЛ-інфікованої сперми, пише The Guardian.
Sperm Positive почався з трьох донорів-чоловіків, які живуть з ВІЛ, але мають «вірусне навантаження, яке не визначається». Це означає, що кількість вірусу в крові людини настільки мала, що його неможливо виявити стандартними методами. Це не означає, що ВІЛ-інфекція вилікувана, але вказує на те, що лікування проходить добре, і вірус не передається іншим людям.
Банк створений Фондом боротьби зі СНІДом Нової Зеландії, фондами «Позитивні жінки» та Body Positive і покликаний інформувати жителів країни про шляхи передачі ВІЛ.
Крім інформування громадськості, Sperm Positive ставить за мету дати людям з ВІЛ можливість мати дітей і підвищувати обізнаність про те, що їм доступне лікування безпліддя. Водночас, у банку заявили, що не надаватимуть послуг з лікування безпліддя, але за бажання клієнтів Sperm Positive звʼяже їх з місцевими клініками, де це роблять.
- На початку червня Міністерство охорони здоровʼя затвердило новий клінічний протокол лікування і профілактики ВІЛ-інфекції, згідно з яким усі інфіковані люди, незалежно від кількості вірусу в крові, мають право на довічне безкоштовне лікування.
- У Сполучених Штатах у квітні вчені представили відразу дві нові розробки в лікуванні ВІЛ. Дослідники з Піттсбурзького університету представили інноваційний підхід до імунотерапії, який не ховає ВІЛ від імунної системи, а знаходить і вбиває його. Водночас Управління з питань харчових продуктів та медикаментів США зареєструвало новий препарат для боротьби з ВІЛ.
- У столиці Великої Британії Лондоні лікарі зафіксували другий за світову історію випадок вилікування від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).
- Попри досягнуті успіхи епідемія триває. Щороку від ВІЛ/СНІДу помирає близько 1 млн осіб. Сьогодні близько 37 млн людей в усьому світі живуть з ВІЛ.