ДБР викрило працівників СБУ на вимаганні грошей у підприємців

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Керівництво департаменту охорони державної таємниці та ліцензування (ДОДТЛ) СБУ викрили на причетності до корупційної схеми.

Про це повідомила перший заступник директора ДБР Ольга Варченко у Facebook.

«За попередньою версією слідства, працівники згаданого департаменту систематично вимагали та отримували неправомірну вигоду від підприємців за обіцянки не складати протокол про виявлені порушення та не давати хід справам. З кожного підприємця правоохоронці вимагали від 20 до 300 тисяч гривень. Отримані гроші відмивали через низку підконтрольних підприємств», — написала Варченко.

За її словами, ДБР уже провело обшуки в приміщеннях ДОДТЛ і за місцем проживання фігурантів кримінального провадження.

«Перший заступник начальника ДОДТЛ СБУ давав своїм підлеглим — керівникам управлінь та відділів — перелік підприємців, у яких необхідно вимагати гроші. Потім давав чітку команду — тиснути морально, доки не сплатять визначену суму. Гроші, які деякі підприємці погоджувалися сплатити, вони переказували на рахунки благодійного фонду, після чого, за вказівкою керівництва ДОДТЛ, кошти перераховувались на підконтрольні правоохоронцям підприємства. Частина коштів проходила за документами як плата за здійснення низки ремонтних робіт в адміністративних будівлях ДОДТЛ СБУ, закупівля будівельних матеріалів та зарплата ремонтників, решту — готівкою передавали посадовцям ДОДТЛ, задіяним у схемі», — розповіла Варченко.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення винним особам про підозру, а також обрання запобіжного заходу. За скоєний злочин передбачається позбавлення волі терміном до 10 років із забороною обіймати певні посади та займатися певною діяльністю протягом трьох років.