Міністр культури Володимир Бородянський розповів, як в Україні планують регулювати соцмережі, щоб боротися з розповсюдженням дезінформації. Про це він сказав в інтерв’ю «Українській правді».
Міністр наголосив, що вони планують запровадити можливість блокування фейкової інформації у соцмережах.
«Якщо ми побудували систему, в якій є система попередження, превенція розповсюдження такої інформації. Коли ми говоримо: так не роби, тому що це червоні флажки. Друга історія: коли ми можемо заблокувати цю історію в спосіб, який визначений законодавством», — сказав він.
Також у Мінкульті планують індексувати інформацію, яка поширюється у ЗМІ та в соцмережах, наприклад, запровадити «індекси достовірності».
У разі поширення системної фейкової інформації планують повідомляти про це громадян.
«Ми скажемо: «Шановні громадяни, ви повинні знати, що в Telegram-каналі поширюється фейкова інформація. І ми як держава повідомляємо вам», — пояснює Бородянський.
Він наголосив, що зараз найбільшу загрозу для поширення фейкової інформації становлять месенджери.
При цьому він додає, що наразі Мінкульт не має відповідей на всі запитання щодо регулювання соцмереж.
«Ми розуміємо напрямок, по якому ми повинні пройти, ми розуміємо виклики, які на цьому шляху в нас є. І ми розуміємо, що ми крок за кроком повинні забезпечити зменшення контенту, який можна назвати дезінформацією… А вже там будуть технічні складнощі», — сказав міністр.
- Бородянський також наголосив, що майбутній законопроєкт щодо регулювання діяльності ЗМІ буде направлений на медіа, які переслідують політичні інтереси.
- У Міністерстві культури, молоді і спорту пропонують створити посаду омбудсмена для пошуку дезінформації і запровадити кримінальну відповідальність за поширення дезінформації. Проєкт закону про дезінформацію разом із новим законопроєктом про медіа планують внести у Раду вже в грудні.
- Бородянський розповів, що у держбюджеті на фінансування мовлення на тимчасово окупованих територіях України заклали приблизно 440 млн грн.
- 8 листопада президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня 2019 року внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо врегулювання діяльності медіа відповідно до стандартів та вимог до новин.