У Гонконзі поліція проводить масові затримання учасників протестів, які намагаються вирватися з Політехнічного університету, пише CNN.
Поліція намагається очистити Гонконгський політехнічний університет, який уже кілька днів зайнятий протестувальниками. Він розташований у центрі міста, що зробило його стратегічною базою протесту. У неділю, 17 листопада, поліція спробувала силою видворити протестувальників, що призвело до масових зіткнень.
Крім того, протестувальники встановили бамбукові «їжаки» вздовж Натан-роуд, щоб зупинити рух поліції до університету.
Батьки студентів, які, як вважається, перебувають у кампусі університету, зібралися біля нього, щоб улаштувати сидячий страйк і закликати поліцію негайно звільнити їхніх дітей.
Під час протистоянь у понеділок щонайменше 66 людей отримали поранення. Зазначають, що поліція дозволила Червоному Хресту прибути в університет для лікування поранених. Шістьом з них дозволили вийти, їх доправили до лікарні.
- Напередодні поліція Гонконгу закликала протестувальників покинути кампус Політехнічного університету в центрі міста, який вони нещодавно захопили.
- Поліція звинуватила адміністрацію Політехнічного університету у сприянні мітингувальникам. Правоохоронці зробили офіційну заяву після того, як серед учасників мітингів на вулицях зʼявилися молоді люди з луками та стрілами, які, як виявилося, були викрадені зі спортивної секції захопленого університету.
- Поліція Гонконгу використовувала водомети з синім барвником і сльозогінний газ проти людей, які проводили марш у Цім Ша Цуй — густонаселеному торговому районі, заповненому розкішними бутиками та готелями. Влада заборонила мітинг, посилаючись на громадську безпеку. Але десятки тисяч людей приєдналися до несанкціонованої демонстрації, продовжуючи чинити тиск на пропекінських лідерів.
- Влада Гонконгу офіційно відкликали законопроєкт про екстрадицію в материковий Китай правопорушників, підозрюваних у кримінальних злочинах. Екстрадиція з Гонконгу зараз можлива лише на підставі договорів, які були укладені ще до переходу міста під юрисдикцію Китаю в 1997 році. Саме цей законопроєкт спровокував мітинги.