У Державному бюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, вчинених під час Євромайдану. Про це у Telegram повідомив директор ДБР Роман Труба.
«Ми відібрали найкращих, професійних слідчих, які ефективно працюватимуть над «справами Майдану» далі», — написав він. Труба додав, що як тільки ГПУ завершить усі процесуальні дії та передасть ДБР матеріали кримінальних проваджень, слідчі приступлять до роботи.
Крім того, директор ДБР нагадав, що 20 листопада ГПУ завершує досудове розслідування у всіх кримінальних провадженнях. Після цього Генпрокуратура матиме три місяці для того, щоб передати їх у ДБР. «Наразі в прокуратурі триває інвентаризація матеріалів, як тільки колеги її завершать, ми готові розслідувати «справи Майдану», — зазначив Труба.
- 21 жовтня генеральний прокурор Руслан Рябошапка створив у відомстві новий департамент, який займатиметься провадженнями щодо Революції гідності.
- Екскерівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що новопризначений керівник Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених під час Майдану, Віктор Мисяк до цього ніколи не розслідував справи Євромайдану, а навпаки — «виконував волю керівництва про блокування розслідування справ».
- ГПУ почала розслідувати можливу втрату частини матеріалів справи про вбивства учасників Євромайдану у лютому 2014 року.
- 15 листопада адвокат родин постраждалих на Євромайдані Євгенія Закревська заявила, що Верховна Рада не встигла проголосувати за норму про забезпечення слідства щодо справ Майдану, і тепер до грудня розслідування заморожується, оскільки 20 листопада Генпрокуратура втрачає функції слідства.