Загін солдатів китайської армії, який базується в Гонконзі, вийшов на вулиці міста в цивільному одязі для прибирання сміття і барикад, які накопичилися в ході тривалих протестів.
Про це повідомляє Reuters.
Відео виходу солдатів з території бази опублікував у своєму Twitter головний редактор китайської версії міжнародного видання Global Times Ху Сицзінь.
«Солдати НВАК в майках вийшли на вулицю в Гонконзі, допомагаючи місцевим жителям розчистити дороги біля гарнізону. Виходячи з того, що я знаю, вони зробили це тільки для того, щоб очистити дорогу, що повʼязує гарнізон з містом, і показати дружнє ставлення до місцевих жителів. Вони не хочуть подавати якісь політичні сигнали», — написав він під роликом.
Відомо, що напередодні прибирати наслідки протестів в кампусах університетів почали прокитайські жителі Гонконгу, які вважають невдоволення демократично налаштованих резидентів простими заворушеннями.
Агентство зазначає, що присутність військовослужбовців на вулицях навіть у такій формі може спровокувати сутички. Поки протистоянь або провокацій не спостерігалося.
За даними за серпень, на території Гонконгу перебуває близько 12 тисяч китайських солдатів. За словами влади КНР, вони несуть службу для «гарантії контролю заворушень».
- У Гонконзі поліція звинуватила адміністрацію Національного університету у сприянні мітингувальникам. Правоохоронці зробили офіційну заяву після того, як серед учасників мітингів на вулицях зʼявилися молоді люди з луками і стрілами, які, як зʼясувалося, були викрадені зі спортивної секції захопленого університету.
- Поліція Гонконгу використовувала водомети з синім барвником і сльозогінний газ проти людей, які проводили марш у Цім Ша Цуй — густонаселеному торговому районі, заповненому розкішними бутиками та готелями. Влада заборонила мітинг, посилаючись на громадську безпеку. Але десятки тисяч людей приєдналися до демонстрації, продовжуючи чинити тиск на пропекінських лідерів.
- Влада Гонконгу офіційно відкликала законопроєкт про екстрадицію на материковий Китай правопорушників, підозрюваних у кримінальних злочинах. Наразі екстрадиція з Гонконгу можлива лише на підставі договорів, які були укладені ще до переходу міста під юрисдикцію Китаю в 1997 році. Новий законопроєкт спровокував мітинги.