Журналісти у США почали обмінюватися даними про свою зарплату. Так вони борються з нерівністю в оплаті праці

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

У США працівники ЗМІ почали обмінюватися інформацією про заробітну плату в різних виданнях, прагнучи пролити світло на різницю в оплаті праці. Це може допомогти деяким працівникам отримати підвищення, вважають у Bloomberg.

Журналісти обмінюються певною таблицею, автор якої невідомий. У ній зазначені назва ЗМІ, зарплата, стаж і досвід роботи, посадові обовʼязки в найрізноманітніших медійних організаціях, включно з The New York Times, BuzzFeed, The Wall Street Journal, CNN, Vice і Condé Nast.

«Говорити про те, як багато чи мало грошей ви заробляєте, здається табу, але так не повинно бути», — йдеться в документі, який отримало видання Bloomberg.

Зокрема, згідно з ним, заступник редактора The New York Times заробляє $145 тис. на рік, а штатний працівник Vice — $62 тис. Редактор CNN заробляє $110 тис. плюс бонуси, а штатний працівник газетної мережі Lee Enterprises Inc. в Айові — лише $33 тис. на рік.

Згідно з таблицею, редактор компанії Vox Media заробляє $400 тис. на рік на редагуванні, виробництві контенту, розміщенні підкастів і проведенні конференцій. У документі згадується про тиск, з яким стикаються журналісти через те, що традиційні ЗМІ на кшталт газет і телеканалів втрачають читачів, які обирають онлайнові медіа.