Соціальні мережі Facebook та YouTube видаляють контент, який розкриває імʼя анонімного інформатора, котрий подав скаргу на розмову президента США Дональда Трампа з Володимиром Зеленським. Про це пише The Verge.
У Facebook пояснили, що публікація контенту з імʼям інформатора порушує правила, спрямовані на протидію «координованим атакам» на платформі. Після такого рішення Facebook, відеохостинг YouTube також підтвердив, що видалятиме контент, в якому згадується імʼя ймовірного інформатора в заголовку, описі чи у самому відео. При цьому представник соціальної мережі Twitter заявив, що твіти з імʼям «інформатора» не порушують правил сервісу.
- 25 вересня Білий дім опублікував стенограму розмови між президентами України і США. Згідно з нею, Зеленський і Трамп говорили про розслідування проти сина Джо Байдена, що в США визнали тиском на Зеленського. До цього в палаті представників оголосили про початок процедури імпічменту Трампа через його можливий тиск з метою вплинути на результати виборів 2020 року.
- 26 вересня Спеціальний комітет з розвідки палати представників США оприлюднив текст скарги неназваного співробітника розвідки, який повідомив про тиск на Зеленського з боку Трампа. Скарга ґрунтується на даних від американських чиновників, які поділилися ними з розвідником.
- 6 листопада американське видання Breitbart назвало імʼя ймовірного «інформатора». За його даними, це Ерік Чамарелла, що працює аналітиком у Центральному розвідувальному управлінні США.