У Франції набув чинності закон про енергетику та клімат, який запроваджує «екологічний та кліматичний надзвичайний стан», повідомляє Deutsche Welle.
Згідно із законом, до 2030 року Франція повинна зменшити споживання викопного палива на 40%. Крім того, до 2022 року в країні мають бути закриті останні вугільні електростанції. Сектор атомної енергетики має зменшитися на 50%, але не до 2025 року, як планувалося раніше, а до 2035 року.
Закон також передбачає активний розвиток біогазової енергетики та програму поступового оновлення енергопостачання житлового сектора у Франції. У країні щорічно будуть оцінювати енергоспоживання житлових приміщень та вартість ремонту тих з них, які споживають занадто багато тепла.
Як додає видання, остаточна редакція кліматичного закону була прийнята парламентом 26 вересня, після того як Міжурядова група експертів зі зміни клімату 8 серпня опублікувала звіт про катастрофічні наслідки змін клімату.
- Видавці тлумачних словників англійської мови Collins English Dictionary оголосили словом 2019 року climate strike («кліматичний страйк»).
- Міжнародна група дослідників опублікувала в науково-популярному журналі BioScience доповідь про те, наскільки сильно зміни клімату позначаються на здоровʼї, житті людей, світовій економіці і як надалі цей вплив буде посилюватися. Під доповіддю підписалося 11 тис. вчених.
- Погана якість повітря у 2016 році стала причиною близько 400 тисяч передчасних смертей в Європі. Про це свідчать останні дані Європейського агентства з охорони навколишнього середовища.