В Україні запустили онлайн-калькулятор оцінки митної вартості авто

Автор:
Юлія Рябчун
Дата:

Державна митна служба запустила калькулятор митної вартості та платежів при оформленні імпортного авто. Про це на сторінці в Facebook повідомив глава митної служби Максим Нефьодов.

За його словами, сервіс поки працює в тестовому режимі. Нефьодов закликав користувачів соцмереж повідомляти йому про знайдені в програмі помилки.

«Сервіс підтягує дані про мінімальну, середню та максимальну вартість зазначеного авто за 2018—2019 роки на основі реальної інформації про мільйон машин більш ніж 2 300 моделей. Це робоча база тих авто, які були оформлені на митниці, її почистили вручну від помилок та одруків, тому цей процес і зайняв на 1,5 місяця довше від очікуваного», — розповів Нефьодов.

Глава Митної служби пояснив, що калькулятор фіксує цінові зміни з урахуванням року випуску. «Скажімо, Форд Фокус 2.0 2012 р. випуску в 2013 коштував одні гроші, а зараз — зовсім інші. Машина за параметрами не змінилася, але брати цифри за 2013-й і застосовувати 4. 11. 2019 не можна. Тому беремо оформлення за відносно недавній проміжок часу, за який знецінення не таке суттєве», — зазначив Нефьодов.