Вбивство підлітка в Прилуках: начальника місцевої поліції відсторонили

Автор:
Анна Воробйова
Дата:

Наказом голови Національної поліції начальника Прилуцького відділу поліції Олександра Яцика було відсторонено від виконання службових обовʼязків під час розслідування справи про смерть 14-річного підлітка. Про це повідомила пресслужба Нацполіції.

Тепер розслідуванням смерті Дениса Чаленка, знайденого на залізничних коліях у Прилуках, займатиметься Головне слідче управління Нацполіції.

«Максимально обʼєктивне розслідування причин і обставин трагічної смерті хлопця — таке завдання я поставив кращим слідчим центрального апарату. Тож завтра усі матеріали кримінального провадження будуть передані до Головного слідчого управління, де їх вивченням займеться група досвідчених слідчих і оперативників», — зазначив Ігор Клименко.

Що сталося?

29 жовтня 14-річного Дениса Чаленка знайшли мертвим на залізничній колії, де проїхав потяг, у Прилуках, за 5 км від дому. Він пішов на заняття з боксу і не повернувся вчасно. За словами батьків, у тому, що син загинув не під колесами, першими засумнівались медики — травми здалися їм не характерними. За офіційною версією поліції це був нещасний випадок. Батьки ж переконували, що сина вбили, а тіло поклали на рейки, щоб приховати сліди злочину.

Кого підозрюють?

Батько Дениса Віктор Чаленко в коментарі ТСН висунув версію, згідно з якою вбивство вчинили четверо невідомих, чиї батьки обіймають посади в правоохоронних органах.

«Просто покривається вищими чинами, яких були задіяні діти. Двоє дітей було з Києва, двоє прилуцьких, і в цих дітей є батьки, які на даний момент є суддями, також у поліції. І оце все з Києва іде вплив на Чернігів. Все це йде на гальмах», — сказав батько загиблого в коментарі.

Місцеві жителі підтримали цю версію та почали вимагати незалежного розслідування.

Свідки розповіли виданню Gazeta.ua, що за тиждень до загибелі Дениса на його телефон прийшли сповіщення з погрозами.

Протести в Прилуках

Громадськість не повірила в офіційну версію смерті Дениса Чаленка. У Прилуках сотні людей пікетували поліцію з вимогою належного розслідування смерті хлопця. Вони палили шини та закликали поліцію відреагувати.

Протести тривали декілька днів, 1 листопада близько 300 жителів Прилук зібралися під місцевою поліцією. Правоохоронці Прилук оголосили, що працюють разом із чернігівськими колегами, а керівництво Нацполіції пообіцяло контролювати перебіг справи. Під відділком вибухали петарди, сталася бійка з представниками поліції. Керівник місцевої поліції безуспішно намагався переконати натовп у правомірності слідчих дій.

Начальник Прилуцького відділу поліції Олександр Яцик сказав, що з хлопцем, з номера якого надходили погрози, вже спілкувалася поліція та визначила, що він не причетний до справи, тому його відпустили. Яцик пообіцяв розслідувати справу за тиждень. А якщо результатів не буде, то піти у відставку.

Тіло загиблого Дениса перевезли до столичного моргу для незалежної судово-медичної експертизи, яка відбудеться 4 листопада. Про результати експертизи повідомлять наступного дня.