«Наші гроші»: Фірми дружини голови СБУ Баканова фігурували у справі про розтрату держмайна

Автор:
Анна Воробйова
Дата:

Дві фірми Оксани Лазаренко, дружини нинішнього очільника СБУ Івана Баканова, в 2011 році фігурували в кримінальній справі СБУ щодо розтрати держмайна.

Про це повідомляють «Наші гроші».

Як зазначає видання, йдеться про спробу виведення Богуславської ГЕС та Дибинецької ГЕС Київської області у приватну власність, про що свідчить ухвала Солом’янського райсуду Києва від 8 червня 2011 року.

Служба безпеки України порушила відповідну справу 21 квітня, злочин кваліфікували за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

У справі йшлося про розтрату держмайна Богуславської та Дибинецької ГЕС на суму 3,8 млн грн.

Законодавство забороняло передавати ГЕС в оренду. Але, не зважаючи на це, у регіональному відділенні Фонду держмайна по Київській області 2007 року організували конкурс на право оренди цих двох електростанцій. У конкурсі перемогла фірма ТОВ «ПКС «Енерготек», яка тоді мала єдиного засновника, керівника і підписанта — дружину нинішнього очільника СБУ Івана Баканова Оксану Лазаренко.

У подальшому службові особи ЗАТ «АЕС Київобленерго» реалізували обладнання Богуславської та Дибинецької ГЕС та уклали 1 липня 2008 року договір купівлі-продажу з ТОВ «Екоінвест». Власником «Екоінвесту» на той час була і досі є шотландська компанія Carat consulting & trading limited. За даними «Наших грошей», керівником і підписантом ТОВ «Екоінвест» була і досі є Світлана Бєляєва. Ця жінка із дружиною очільника СБУ Баканова реєструвалася за однією адресою в Києві; як і Оксана Лазаренко, народилася в Німеччині, теж має по батькові Євгеніївна та фігурує в тих самих фірмах. 2003 року, за даними Youcontrol, співзасновницею ТОВ «Еконівест» була дружина очільника СБУ Оксана Лазаренко особисто.

У вересні 2008 року ТОВ «Екоінвест» продало обладнання Дибинецької та Богуславської ГЕС. Фонд Держмайна у листопаді 2010 року склав акт про порушення законодавства під час укладання договорів оренди Богуславської та Дибинецької ГЕС, незабаром з’явилася кримінальна справа.

Слідчі стверджували, що внаслідок незаконної реалізації даних об’єктів державі нанесено збитків у розмірі 3,88 млн грн, що є особливо великим розміром.