Портнов: Прокуратура Панами не закривала справу проти Порошенка

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Колишній перший заступник глави Адміністрації президента Януковича Андрій Портнов заявив, що прокуратура Панами не припиняла справу проти експрезидента Петра Порошенка. Про це він повідомив у своєму Telegram.

Справа про купівлю каналу «Прямий»

  • У 2017 році колишній депутат Партії регіонів Володимир Макеєнко купив телеканал «Тоніс» і перетворив його на «Прямий». На думку ексзаступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова, який подав позов проти Порошенка, ця угода є формальною. Фактично ж каналом володіє Петро Порошенко. Таким чином колишній президент нібито «відмив» гроші, отримав контроль над медіа й уникнув сплати податків. Портнов аргументує свої підозри тим, що, по-перше, у Макеєнка не було ні коштів, ні досвіду у сфері медіа для того, щоб утримувати канал. По-друге, на думку Портнова, на фіктивність правочину вказує низька вартість акцій каналу — Макеєнко купив їх за 16,7 млн грн. Адвокат Порошенка називає це «фантазіями», оскільки жодних аргументів, окрім оціночних суджень, Портнов не надає.

«Панамський прокурор лише тимчасово припинилив розслідування. І якщо Генеральна прокуратура України відреагує на моє звернення щодо відмивання Порошенком злочинних доходів у Панамі, розслідування в цій країні триватиме», — заявив Портнов.

Ексзаступник глави АП також пообіцяв протягом кількох наступних днів спростувати інші заяви команди Порошенка щодо розслідування його причетності до виведення коштів на рахунки офшорних компаній у Панамі.