В Україні презентували інтерактивну карту відстеження нападів на громадських активістів

Автор:
Люся Зеленко
Дата:

11 жовтня активісти Центру громадянських свобод презентували інтерактивну карту, яка дасть змогу відстежувати напади на громадських активістів в усій країні. Поки карта буде працювати в тестовому режимі, повідомила керівник центру Олександра Матвійчук.

«Карта, яку ми сьогодні презентуємо, є прототипом онлайн-інструменту. Ми запускаємо її в найпростішій версії, з недосконалим дизайном, щоб, відповідно до зауважень користувачів, удосконалити функціонал і робити його зручним», — розповіла Матвійчук.

Наповнювати карту будуть журналісти та громадські діячі за даними розслідувань. Вона відображатиме кількість цих справ, а також інформацію про реакцію потерпілих і державних органів.

сайт презентації інтерактивної карти

За словами активістки, на карті будуть відображатись не тільки напади на активістів, а й інші форми переслідувань. Можна буде побачити місця викрадення, побиття, погроз, а також незаконні стеження, обшуки, арешти, відкриття політично мотивованих адміністративних справ, порушення сфабрикованих кримінальних справ. Матвійчук додала, що з початку року було зафіксовано 72 подібних інциденти.