11 жовтня активісти Центру громадянських свобод презентували інтерактивну карту, яка дасть змогу відстежувати напади на громадських активістів в усій країні. Поки карта буде працювати в тестовому режимі, повідомила керівник центру Олександра Матвійчук.
«Карта, яку ми сьогодні презентуємо, є прототипом онлайн-інструменту. Ми запускаємо її в найпростішій версії, з недосконалим дизайном, щоб, відповідно до зауважень користувачів, удосконалити функціонал і робити його зручним», — розповіла Матвійчук.
Наповнювати карту будуть журналісти та громадські діячі за даними розслідувань. Вона відображатиме кількість цих справ, а також інформацію про реакцію потерпілих і державних органів.
За словами активістки, на карті будуть відображатись не тільки напади на активістів, а й інші форми переслідувань. Можна буде побачити місця викрадення, побиття, погроз, а також незаконні стеження, обшуки, арешти, відкриття політично мотивованих адміністративних справ, порушення сфабрикованих кримінальних справ. Матвійчук додала, що з початку року було зафіксовано 72 подібних інциденти.
- Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини зафіксувало збільшення в Україні жорстоких нападів на журналістів та інших працівників ЗМІ. Слідчі часто не кваліфікували ці напади за чинним законодавством, нехтуючи мотивом перешкоджання діяльності журналістів.
- У представленому Freedom House звіті Freedom In the World 2019 Україна визначена як «частково вільна» країна з сукупною оцінкою свободи в 60 зі 100 можливих балів.