Розмова Трампа та Зеленського: експосол США в Україні Йованович погодилася свідчити в Конгресі

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Експосол США в Україні Марі Йованович погодилася свідчити в Конгресі у справі про можливий тиск президента Дональда Трампа на його українського колегу Володимира Зеленського. Про це повідомляє Reuters.

Згідно з повідомленням, Йованович заслухають у Конгресі 11 жовтня. Раніше повідомлялося, що три комітети палати представників Конгресу США планують до середини жовтня заслухати у цій справі пʼятьох діючих і колишніх посадових осіб Державного департаменту.

  • За даними американських ЗМІ, Трамп відкликав посла в Україні Марі Йованович після скарг на неї свого адвоката Рудольфа Джуліані. Він звинувачував експосла в підриві авторитету Трампа за кордоном.
  • У кінці березня генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що посол США Марі Йованович передала йому список осіб, проти яких не можна вести розслідування. Пізніше американське видання The Hill повідомило, що до «списку Йованович» увійшли засновник громадської організації «Центр протидії корупції» та два члени парламенту, які відкрито підтримали її програму антикорупційної реформи.
  • 6 травня стало відомо, що посол США в Україні Йованович завершує роботу на цій посаді. Вона терміново відбула до Вашингтона для консультацій.
  • У середині червня у Київ прибув посол Вільям Тейлор. Його призначили тимчасовим повіреним у справах Сполучених Штатів в Україні.