На Майдані почалося віче проти «формули Штайнмаєра». Люди приходять з жовтими повʼязками

Автор:
Андрій Сухраков
Дата:

У центрі Києва тисячі людей прийшли на акцію протесту «Зупинимо капітуляцію», головною вимогою якої є відмовитися від імплементації «формули Штайнмаєра». Як повідомляє кореспондент theБабеля, віче організовує «Рух опору капітуляції».

Перед початком акції всіх небайдужих громадян закликали взяти з собою жовтий скотч і жовті стрічки як символ капітуляції. Разом з тим, українці вирішили принести прапори країни.

Передбачається, що учасники протесту планують висунути владі ультиматум і обговорять подальшу стратегію і план дій.

Текст «формули Штайнмаєра»

  • Закон набуває чинності о 20:00 за місцевим часом у день голосування на дострокових місцевих виборах в окремих районах Донецької і Луганської областей, які призначені і проведені відповідно до Конституції України і спеціального закону України, що регулює проведення місцевих виборів у зазначених районах. Він діятиме тимчасово до дня публікації остаточних висновків місією Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ зі спостереження за виборами, на основі сформованої практики БДІПЛ ОБСЄ, про відповідність в цілому дострокових місцевих виборів стандартам ОБСЄ та міжнародним стандартам демократичних виборів, а також українському законодавству, і в яких міститься відповідь на питання, погоджене в «нормандському форматі», схвалене у Тристоронній контактній групі і направлене Україною в її запрошенні і Діючим головою ОБСЄ Директору БДІПЛ.

    Цей закон продовжує діяти на постійній основі у разі, якщо в остаточному звіті БДІПЛ ОБСЄ згідно з усталеною практикою приходить до висновку про те, що дострокові місцеві вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей були проведені в цілому відповідно до стандартів ОБСЄ та українського законодавства, відповідаючи на питання, погоджене в «нормандському форматі», схвалене у Тристоронній контактній групі і направлене Україною в її запрошенні і Діючим головою ОБСЄ Директору БДІПЛ.