У Франції національний день жалоби. Країна прощається з експрезидентом Шираком

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У Франції оголошено національний день жалоби. Країна прощається з колишнім президентом Жаком Шираком.

Як повідомляє Euronews, у Парижі заплановано дві церемонії, одна з яких уже закінчилася.

Перша церемонія відбулась на Єлисейських полях. Труну з Шираком привіз почесний караул, після чого з колишнім главою держави прощалися президент Емманюель Макрон, премʼєр-міністр Едуар Філіп, мер Парижа Анна Ідальго, а також військові та інші почесні гості. Ширака проводжали з військовими почестями та гімном.

Після труну в супроводі варти доставили в собор Сен-Сюльпіс, де пройде служба. По дорозі з Єлисейських полів до собору свою повагу висловив французький народ. Люди стояли з портретами Ширака, національними прапорами, квітами та плакатами. У містах країни паралельно тривають акції памʼяті.

Друга церемонія пройде за участі десяти світових лідерів, серед яких колишній президент США Білл Клінтон, президент Італії Серхіо Маттарелла, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер та інші.

  • Колишній президент Франції Жак Ширак помер 26 вересня у віці 86 років серед членів своєї сімʼї в Парижі.
  • Він був мером Парижа (1977) та двічі премʼєр-міністром Франції (1974—1976; 1986—1988). У 1995 році Ширака обрали президентом, а 2002-му переобрали вдруге. У 1998 році тодішній президент Леонід Кучма нагородив Ширака орденом Ярослава Мудрого І ступеня.