Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон особисто вибачився перед королевою Єлизаветою II через припинення роботи парламенту, пише The Sunday Times з посиланням на джерела.
Припинення роботи парламенту було схвалене королевою після рекомендацій Джонсона, проте потім визнане Верховним судом незаконним. Одразу після оголошення вердикту, премʼєр подзвонив Єлизаветі II і сказав, що йому шкода, що все так вийшло.
Короче, любой заг можно:
Королева була надзвичайно стурбована пропозицією премʼєра призупинити роботу законодавчого органу ще до того, як Верховний суд виніс свій вердикт, зазначає газета.
Читайте також:
Рішення суду призвело до того, що довіру між канцелярією премʼєр-міністра і Букінгемським палацом було підірвано. Сам Джонсон в інтервʼю BBC відмовився коментувати цю тему, зауваживши, що не має наміру розкривати деталі своїх розмов з королевою.
Що сталося?
26 серпня Борис Джонсон попросив королеву Великої Британії Єлизавету погодити припинення роботи парламенту до 14 жовтня. 28 серпня королева на це погодилася. Таким чином, парламентарі вийшли з літніх канікул, 3 вересня, а від 9 вересня до 14 жовтня їхня робота буде призупинена. Повернуться вони до роботи лише за кілька тижнів до Brexit, який запланований на 31 жовтня.
Більше по темі:
- Пандемія коронавірусу: Ryanair звільняє 3 тисячі бортпровідників та пілотів
- «Схеми»: У Києві попри карантин працюють бутік-ресторан і готель Hyatt. Туди ходять депутати та друг Авакова
- Швеція переживає пандемію без карантину: у країні відкриті бари, ресторани та дитячі садочки. Влада називає стратегію «успішною». Що про це каже статистика
- «Ви загралися»: Поліція порушила справу після рішення влади Черкас послабити карантин. Мер відреагував
Як кажуть опоненти Джонсона, парламентаріям забракне часу прийняти нові закони і перешкодити «жорсткому» Brexit. Міжпартійна група парламентаріїв опротестувала рішення премʼєра Джонсона в суді. 11 вересня Вищий апеляційний суд Шотландії постановив, що припинення роботи парламенту не було законним і призначалося для того, щоб перешкодити законодавцям. Це спонукало опонентів засумніватися в тому, чи не обманув Джонсон королеву Єлизавету.
- Новий премʼєр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що країна вийде зі складу Євросоюзу 31 жовтня — з угодою або без неї.
- Борис Джонсон заявив, що не проситиме у Брюсселя про відстрочення виходу з Європейського Союзу, і краще буде лежати «мертвим у канаві».
- Верховний суд Великобританії дійшов висновку, що зупинення роботи парламенту було незаконним. 11 суддів вирішили, що пропозиція Джонсона до королеви Єлизавети II призупинити діяльність парламенту була незаконною і безрезультатною.