Ексміністр закордонних справ Павло Клімкін назвав «божевільними» ризики для України бути втягнутою у внутрішню політичну боротьбу у США. Про це він розповів в інтервʼю theБабелю.
«Ризики для країни божевільні. Короткострокових ризиків, таких як скорочення військової допомоги, немає, але ставлення ключових осіб нинішньої американської адміністрації до України може змінитися через небезпеку імпічменту Трампа. І є величезні середньострокові ризики, тому що для пересічного американця Україна перетворюється на джерело проблем. Це загрожує двопартійному консенсусу підтримки України Сполученими Штатами», — розповів він.
Колишній міністр також описав найгірший сценарій розвитку подій для України. «Найгірший сценарій — якщо Україну будуть вважати джерелом проблем ключові американські політичні гравці. Якщо наші друзі, а вони є і в Конгресі, і в Сенаті, перестануть нас підтримувати, або взагалі спробують зняти українське питання з американського порядку денного. А це і питання звільнення Донбасу та Криму, і боротьби з російською агресією. Ми повинні уникнути цього сценарію за будь-яких умов», — додав Клімкін.
Більш детально про думку ексміністра щодо ситуації із розмовою двох лідерів читайте в його інтервʼю theБабелю.
Про що йдеться?
Минулого тижня видання The Washington Post і The New York Times повідомили, що співробітник американської розвідки, обробляючи телефонну розмову Трампа з «іноземним лідером», яким міг бути президент Володимир Зеленський, подав скаргу своєму керівництву.
Його стурбували окремі висловлювання Трампа, які, за даними американських ЗМІ, можуть тлумачитися як тиск на українську сторону з метою змусити почати розслідування проти родини Джо Байдена, який є прямим конкурентом Трампа на наступних виборах президента США. Син Байдена Хантер працював у компанії Burisma ексміністра екології часів Януковича Миколи Злочевського.
- 25 вересня Білий дім опублікував стенограму розмови між керівниками України та США. Згідно з нею, Зеленський і Трамп говорили про сина Джо Байдена.
- У розмові з Зеленським Трамп також критикував європейські країни і Німеччину в особі Ангели Меркель за недостатню допомогу Україні та бездіяльність.