Молдова не може видати Україні суддю-втікача Чауса через реформу судової системи

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Хто такий Микола Чаус?

  • У серпні 2016 року НАБУ порушило справу проти судді Дніпровського районного суду Миколи Чауса. Слідство встановило, що суддя Чаус отримав хабар $150 тис. готівкою, з яких $80 тис. він сховав у дволітровій банці поблизу озера Малинівка та садового товариства «Приозерне». Проте без рішення парламенту відразу затримати суддю не змогли через суддівський імунітет. Пізніше Чаус пререстав з'являтися на допити в НАБУ, і його оголосили в розшук.

    6 вересня Верховна Рада зняла недоторканність з Чауса, а Солом'янський суд дозволив його затримати. Інтерпол оголосив у розшук Чауса в листопаді 2016 року, а через кілька місяців — 1 березня 2017 року — суддю затримали у Кишиневі. Адвокати Чауса подали прохання про надання політичного притулку, але в жовтні 2017 року президент Молдови Ігор Додон відмовив у цьому.

Екстрадиція судді-втікача Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса з Молдови в Україну затягується через реформу судової системи першої сторони.

Про це на пресконференції в Києві заявив міністр закордонних справ Молдови Ніку Попеску, пише LIGA.net.

«У нас перехідний період від старої судової системи, яка була дуже чутлива до впливу політиків, до більш незалежної судової системи [...]. На сьогодні немає такого результату, який би був остаточним, чи я міг би вам щось пообіцяти. Але я запевняю вас, що ми зробимо все можливе, щоб працювати разом з Україною для вирішення цього та інших питань», — сказав він.

Міністр закордонних справ україни Вадим Пристайко заявив, що Україна готова почекати, але сподівається на швидку екстрадицію Чауса.