Зеленський: Молдова сприятиме екстрадиції судді-втікача Чауса, якого викрили на хабарі в $150 тисяч

Дата:
Зеленський: Молдова сприятиме екстрадиції судді-втікача Чауса, якого викрили на хабарі в $150 тисяч

Микола Чаус

Мусієнко Владислав / POOL / УНІАН

Молдова сприятиме екстрадиції в Україну колишнього судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, якого оголосили в міжнародний розшук. Про це президент Володимир Зеленський заявив на брифінгу з премʼєр-міністром Молдови Майєю Санду.

«Я порушив питання про екстрадицію в Україну сумнозвісного екссудді Миколи Чауса. Наші партнери пообіцяли сприяти цьому процесу», — сказав президент.

Глава держави також назвав дуже успішними переговори з молдавським премʼєром.

Хто такий Чаус?

У серпні 2016 року НАБУ порушило справу проти судді Дніпровського районного суду Миколи Чауса. Слідство встановило, що суддя Чаус отримав хабар $150 тис. готівкою, з яких $80 тис. сховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка та садового товариства «Приозерне». Однак без рішення парламенту відразу затримати суддю не змогли через суддівський імунітет. Пізніше Чаус припинив зʼявлятися на допити в НАБУ, і його оголосили в розшук.

6 вересня Верховна Рада зняла недоторканність з Чауса, а Соломʼянський суд дозволив його затримати. Інтерпол оголосив у розшук Чауса в листопаді 2016 року, а через кілька місяців — 1 березня 2017 року — суддю затримали у Кишиневі. Адвокати Чауса подали прохання про надання політичного притулку, але в жовтні 2017 року президент Молдови Ігор Додон відмовив у цьому.