Кір повернувся до Великої Британії, Греції, Албанії та Чехії, яким раніше вдалося перемогти цю хворобу. Кількість випадків зараження бʼє всі рекорди, повідомляє Всесвітня організація охорони здоровʼя.
Схожа ситуація виникла вперше з 2012 року, коли розпочався процес перевірки знищення кору. Наразі названі країни втратили статус таких, що перемогли вірус. Такі дані були отримані на основі аналізу стану справ у 2018 році.
«Відновлення передавання кору викликає глибоке занепокоєння. Якщо в будь-якому суспільстві не буде забезпечено і збережено високе охоплення імунізацією, то непотрібні страждання і для дітей, і для дорослих неминуче продовжаться. Не можна буде уникнути і трагічних смертей», — заявили у профільній європейській комісії ВООЗ.
У той же час Австрію та Швейцарію визнали такими, що перемогли кір. Проте лише за перше півріччя 2019 року кількість захворювань у Європі сягнула 90 тис. Продовження циркуляції кору вважається надзвичайною ситуацією другої категорії. Це дозволяє ВООЗ мобілізувати додаткові ресурси на допомогу потерпілим країнам.
В організації зазначають, що завдяки вжитим зусиллям у боротьбі проти кору вдалось досягти чималого прогресу в масштабах Європи, а нові спалахи в регіоні говорять про необхідність продовження розпочатої роботи.
- Раніше Всесвітня організація охорони здоровʼя заявила, що за перші шість місяців 2019 року кількість хворих на кір у світі в три рази перевищила рівень минулого року за аналогічний період.
- Уряд Німеччини ухвалив проєкт закону про захист від кору і посилення профілактики зараження, яким передбачається обовʼязкове щеплення від цієї хвороби.
- Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав британців вакцинуватися від кору та «ігнорувати онлайнову балаканину» про шкоду вакцин.