За перші шість місяців 2019 року кількість хворих на кір у світі у три рази перевищила рівень минулого року за аналогічний період. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ), передає DW.
За даними ВООЗ, наприкінці червня цього року у 182 країнах зафіксовано близько 365 тис. випадків захворювання на кір. Експерти організації підкреслюють, що кількість хворих на кір у світі неухильно зростає з 2016 року і досягла найвищої позначки з 2006 року.
«У низці країн світу спалахи кору стали серйозним викликом для національних систем охорони здоровʼя, багато людей померло від цієї хвороби або стали інвалідами. Мільйони людей в усьому світі перебувають у небезпеці», — йдеться в доповіді ВООЗ.
Найбільша кількість хворих на кір у поточному році була зареєстрована в Конго, на Мадагаскарі та в Україні. Великі спалахи цього захворювання фіксували в низці африканських країн, а також у Таїланді, на Філіппінах і в Казахстані. У європейському регіоні за перші шість місяців 2019 року було зафіксовано близько 90 тис. випадків захворювання. Це перевищило загальну кількість випадків захворювання за весь 2018 рік (84 462 випадки), зазначається в доповіді. При цьому спалахи кору стаються не тільки в державах із загальним низьким рівнем вакцинації, але і в країнах, де рівень вакцинації є в цілому високим.
- Уряд ФРН ухвалив проєкт закону про захист від кору та посилення запобігання зараженню, яким передбачається обовʼязкове щеплення від цієї хвороби.
- Губернатор американського штату Нью-Йорк Ендрю Куомо розпорядився скасувати звільнення від щеплень, яке надається за релігійними переконаннями й іншими не медичними показаннями, через спалах кору. Попередньо за скасування проголосували сенат і асамблея Штату.
- 940 людей у 26 американських штатах захворіли на кір із початку року. Наприкінці травня про такі випадки вперше повідомили штати Мен та Нью-Мексико. Нью-Йорк залишається штатом із найбільшою кількістю людей, які підхопили кір.