Скарбник Ватикану, звинувачений у сексуальному насильстві над дітьми, програв апеляцію

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Католицький священнослужитель, колишній префект Секретаріату з економіки Ватикану 78-річний кардинал Джордж Пелл, звинувачений в Австралії у сексуальному насильстві над дітьми, програв апеляцію в суді. Про це пише ВВС.

Апеляційний суд відхилив аргументи захисту Пелла про те, що вирок був несправедливим. Тепер він може спробувати оскаржити рішення у вищій інстанції — Високому суді Австралії.

У грудні минулого року суд присяжних у Мельбурні визнав кардинала винним за пʼятьма пунктами звинувачення, включаючи сексуальне насильство щодо дитини, яка не досягла 16 років. Слідство довело, що в 1996 році його жертвами стали двоє 13-річних хлопчиків. Один із потерпілих помер у 2014 році від передозування наркотиками. Інший надав свідчення.

Хто такий Пелл?

До 2014 року Пелл був архієпископом Мельбурна та Сіднея. Після цього його призначили главою секретаріату у справах економіки Ватикану. У 2016 році Пелла вперше звинуватили в насильстві над дітьми, проте кардинал не зміг приїхати до Австралії через проблеми зі здоровʼям. У червні 2017 року Пелл взяв безстрокову відпустку у Ватикані і добровільно повернувся в Австралію для участі в судовому процесі.