Суд в Австралії визнав скарбника Ватикану винним у педофілії

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

В Австралії 77-річного кардинала Джорджа Пелла визнали винним за пʼятьма пунктами звинувачення у непристойній поведінці і насильстві над дитиною, повідомляє Reuters.

Міський суд Мельбурна зняв заборону на оприлюднення вердикту присяжних і даних у справі найбільш високопоставленого священика Австралії, визнаного винним у сексуальному насильстві над дітьми.

Суд також відмовив у звільненні під заставу 77-річному кардиналу і Пелла заарештують 27 лютого, відразу після завершення останніх слухань у суді.

У грудні минулого року суд присяжних у Мельбурні визнав кардинала винним за пʼятьма пунктами звинувачення, включаючи сексуальне насильство щодо дитини, яка не досягла 16 років. Слідство довело, що в 1996 році його жертвами стали двоє 13-річних хлопчиків, учнів коледжу Святого Кевіна. Проте вердикт присяжних у цій справі засекретили для забезпечення належного захисту свідків по справі.

Хто такий Пелл?

До 2014 року Пелл був архієпископом Мельбурна та Сіднея. Після цього його призначили главою секретаріату у справах економіки Ватикану. У 2016 році Пелла вперше звинуватили в насильстві над дітьми, однак кардинал не зміг приїхати до Австралії через проблеми зі здоровʼям. У червні 2017 року Пелл взяв безстрокову відпустку у Ватикані і добровільно повернувся в Австралію для участі в судовому процесі.