Колишній голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк, якого Національне антикорупційне бюро (НАБУ) оголосило в розшук, заявив, що не збирається повертатися в Україну. Про це він написав у Facebook.
«Я не готовий приїжджати, поки голова Офісу президента керує НАБУ, САП та судовою системою. При президенті Зеленському в суди дзвонять інші люди. І Коломойському, схоже, це дуже подобається. У мене немає «баришивських» чи «солом’янських» судів, немає такого «Богдана» чи «Ситника», тому вважаю за краще перебувати в країні, де закон і право — не порожній звук. Я б із задоволенням прибув на суд. Але не готовий брати участі в судилищі», — написав Вовк.
Справа «Роттердам+»
Формулу «Роттердам+» НКРЕКП почала використовувати з квітня 2016 року. Вона встановлює тариф для теплових електростанцій на базі середньої ціни вугілля за імпортним паритетом за останній рік. Після цього почалося підвищення цін на електроенергію — тариф в Україні був привʼязаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову при впровадженні формули «Роттердам+». У жовтні 2018 року керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що українці переплатили 15 млрд грн через необґрунтоване застосування цієї формули.
- Вовка оголосили в розшук, тому що він не зʼявився на виклик НАБУ 14 серпня.
- Національне антикорупційне бюро (НАБУ) вручило підозри у справі «Роттердам+» двом топменеджерам ДТЕК: раднику генерального директора ТОВ «ДТЕК Східенерго», ексголові Ради Оптового ринку електроенергії (ОРЕ) Борису Лісовому та генеральному директору «ДТЕК Мережі» Івану Гелюху. Бориса Лісового відпустили під заставу в 10 млн грн без арешту.
- Один із фігурантів цієї справи, колишній член НКРЕКП Володимир Євдокімов, вийшов з-під варти під заставу. Також генерального директора «ДТЕК Мережі» Івана Гелюха, якому вручили підозру у справі «Роттердам+», відпустили під заставу в 9,6 млн грн без арешту. Проте його зобовʼязали здати закордонні паспорти.