Липень 2019 року став рекордно спекотним за всю 140-річну історію метеоспостережень. Це зачепило й Аляску — там висока температура води почала масово вбивати лосося, повідомляє CNN.
Наприкінці липня директор Юконської міжплемінної комісії з рибних ресурсів Стефані Квінн-Девідсон разом з групою вчених вирушила в експедицію річкою Коюкук перевірити масштаби загибелі лосося.
Результати були приголомшливими — науковці нарахували 850 мертвих лососів під час нересту. Хоча, за їхніми оцінками, загальна кількість, імовірно, може бути в десять разів більшою. «Я не впевнена, що люди припускали, що втрати настільки великі», — говорить Стефані.
Науковці відстежують температуру води в затоці Кука, розташованому біля південних берегів Аляски, від 2002 року. Вони ніколи раніше не реєстрували температуру понад +24,4 °С. Але 7 липня на основному маршруті лосося на західній стороні затоки Кука стовпчик термометра сягнув позначки +27,6°С.
«Фізіологічно риба не може отримати кисень, який проходить через її живіт», — говорить науковий директор Cook Inletkeeper Сью Може. В інших місцях штату лосось «не мав енергії для нересту і помер зі здоровими ікринами в животі».
На відео, яке 12 серпня опублікував користувач Twitter, видно масштаби загибелі риби. «На Алясці стає жарко. Лосось гине. Більше ніякого сашимі в майбутньому», — йдеться в підписі до відео.
- Науковці повідомили, що через температурний рекорд у водах Аляски повністю зник морський лід, а найближчий шельфовий льодовик розташований на відстані понад 240 км.
- Температурний рекорд поблизу Північного Льодовитого океану призвів до того, що льодовики Арктики почали танути в два рази швидше. Потепління цього літа також спостерігалося в районах Аляски, Канади та Гренландії.
- В останній тиждень липня танення Гренландії сягнуло рівня, який кліматичні моделі прогнозували на 2070 рік. За всю історію метеорологічних спостережень липень 2019 року став найспекотнішим місяцем на планеті.