Дві найбільші християнські церкви Німеччини нині переживають не найкращі часи — у 2018 році вони втратили понад 400 тисяч парафіян. Кількість протестантів скоротилася майже на 220 тисяч, а католиків — на 216 тисяч. Про це пише DW.
Особливо помітний відтік парафіян у великих містах, таких як Кельн, Ессен, Берлін, Дюссельдорф, Мюнхен, Гамбург. Щоправда, і католиків, і вірян Євангельської церкви в країні все ще дуже багато — понад 23 млн і трохи більше 21 млн відповідно. У цілому це 53,2% населення країни.
Євангельська церква Німеччини навіть запропонувала своїм громадам подумати про відмову від проведення недільних богослужінь. Адже згідно з результатами дослідження, недільні богослужіння залучають все меншу кількість вірян — в середньому, приблизно 734 тисячі протестантів не пропускають недільних богослужінь — це менше 4% всіх парафіян. А будь-яка меса коштує чималих грошей. Тож, на думку євангелістів, проводити її в напівпорожній церкві — це марнотратство.
Кількість парафіян в церквах Німеччини знижується роками. Дослідження, опубліковане Фрайбурзьким університетом у травні, показало, що число людей, що належать до двох основних церков Німеччини, до 2060 року скоротиться вдвічі. Попри відсутність статистичних даних про причини виходу з церкви, опитування, проведені офіційними особами в останні місяці, вказують на звʼязок зі скандалами про сексуальне насильство за участю католицької церкви.
Церкви докладають усіх зусиль до того, щоб утримати людей. Єпископство баварського Регенсбурга навіть організувало «гарячу» телефонну лінію для вірян, які вирішили розпрощатися з церквою. Щоправда, як зізнається в інтервʼю журналістам Регенсбурзький диякон Міхаель Вайсманн, мало не третина тих, хто за цим номером телефонує, всього лише хочуть «випустити пару», тобто лають священнослужителів.
- Ватикан зняв дипломатичний імунітет зі свого представника в уряді Франції архієпископа Луїджі Вентури, звинуваченого в домаганнях.
- Раніше пʼятеро чоловіків, троє з яких брати, подали федеральний позов до окружного суду США в Сент-Полі проти Ватикану. Вони стверджують, що в дитинстві стали жертвами сексуального насильства з боку католицьких священників.
- Папа Римський Франциск затвердив нову редакцію християнської молитви «Отче наш» англійською мовою. Як повідомляє італійське католицьке видання Avvenir, зміни набудуть чинності протягом кількох місяців.