Американські користувачі соцмережі Twitter усе частіше міняють реєстрацію своїх акаунтів і вказують місцеперебування у Німеччині, щоб не бачити расистський, антисемітський та гомофобний контент.
Про це пише Newsweek.
У Німеччині з 2017 року діють більш суворі закони про розпалювання ненависті в соцмережах, ніж у США. Такі компанії, як Twitter, можуть бути оштрафовані на €50 млн, якщо вони не видалять пост «ненависті» протягом 24 годин після того, як надійде відповідне повідомлення або скарга. В особливих випадках, коли пост у мережі завуальований або ж має прихований підтекст, у компаній є тиждень.
Соцмережі також зобовʼязані двічі на рік публікувати звіти про скарги. Наприклад, у лютому 2019 року Facebook оштрафували на €2 млн за публікацію неповного звіту.
У США Twitter блокує подібний контент не відразу і не після першої скарги. Соцмережу критикують, що вона поклала відповідальність на користувачів, зобовʼязавши їх самих відстежувати образливі матеріали та подавати скарги, а в Німеччині користувачі замість недоречного контенту бачать повідомлення про помилку.
У той же час у США закликають користувачів соцмережі «правильно чинити тиск» на Twitter і не ігнорувати подібні пости.
- Кандидат на посаду президента Джо Байден у публічному виступі в Айові заявив, що «бідні діти такі ж здатні і такі ж талановиті, як і білі». Критики звинуватили Байдена в тому, що його слова нібито натякають на те, що серед білих дітей немає бідних.
- Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у Twitter звернувся до жінок-конгресменів і запропонував їм забиратися в «свої країни» і наводити порядок там. При цьому більшість з цих жінок народилися у США.
- Дональд Трамп написав кілька постів у Twitter про жінок-конгресменів від Демократичної партії, за які його звинуватили в расизмі. Глава США зауважив, що цим жінкам «не варто було їхати» зі своїх країн, оскільки там могла б знадобитися їхня допомога.
- Хоча Трамп не назвав імен, на дописи відреагували демократки Ільхан Омар (представниця штату Міннесота), Аяна Преслі (Массачусетс), Александрія Окасіо-Кортес (Нью-Йорк) і Рашид Тлейб (Мічиган). При цьому лише Ільхан Омар родом із Сомалі, решта жінок народилися у США. У Демократичній партії твіти президента назвали расистськими. Спікер палати представників, демократка Ненсі Пелосі заявила, що Трамп хоче «зробити Америку знову білою».