Протести в Москві: Велика Британія вимагає переглянути повернення Росії в ПАРЄ

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Делегація Великої Британії у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) зажадала переглянути повернення делегації Росії через порушення прав людини під час мітингів у Москві. Таку позицію озвучив у Facebook представник Великої Британії в ПАРЄ Крістофер Івон.

«Я сподіваюся, що Комітет міністрів розгляне це питання у вересні, і нам потрібно буде повернутися до нього, коли ПАРЄ збереться на свою фінальну пленарну сесію на початку жовтня. Сцени, які ми спостерігали, неприйнятні й обурливі», — цитує він заяву глави делегації Роджера Гейла.

Делегація зазначає, що методи, які використовуються для «підтримання порядку» під час підготовки до виборів у місцеві органи влади в Москві, «неспіврозмірні будь-якій загрозі громадському порядку». «Жорстокість, з якою людьми, які можуть або не можуть бути звичайними поліцейськими, використовуються кийки, однозначно, вкрай неприпустима у будь-якому цивілізованому суспільстві», — підкреслив Гейл.

За його словами, РФ порушує Конвенцію про права людини. «Реакція на мирні демонстрації чітко показує, чому переважна більшість членів делегації парламенту Великої Британії з усіх партій продовжують виступати проти відновлення прав російської делегації та підтримують збереження санкцій до того часу, поки РФ не визнає положення Конвенції», — йдеться в заяві.

Глава британської делегації вважає, що РФ не має наміру виконувати свої зобовʼязання і підкорятися стандартам ПАРЄ.