Луценко про справу суддів Окружного адмінсуду: в підозрах немає доказів, документи прийшли із запізненням, а Горбатюк займався «телепіаром»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Генеральний прокурор Юрій Луценко прокоментував проєкти підозр чотирьом суддям Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), яких підозрюють у втручанні в роботу державних органів, і заявив, що в отриманих проєктах підозр немає доказів, а начальник управління Спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк займався «телепіаром», коли скликав пресконференцію з цієї справи.

Про це Луценко написав у своєму Facebook.

«Неправда, що Горбатюк не добився прийому генпрокурора для доповіді по цій справі. Правда в тому, що сам Горбатюк знаходиться з 19.07 по 12.08 у відпустці. З якої вийшов на один день для пресконференції і телепіару. Зараз знову відпочиває. Проєкти підозр, в установленому порядку зареєстровані в канцелярії, потрапили на стіл заступника генпрокурора лише в понеділок о 10:55. Хоча мої заступники працювали і в суботу, і в неділю», — написав він.

Луценко зазначив, що підлеглі Горбатюка не додали до проєктів підозр ані листа з доказами, ані інформації про негласні слідчі (розшукові) дії (НСРД).

«На завтра заступник генпрокурора збирає нараду для заслуховування доказів у справі. Саме він несе, в тому числі кримінальну відповідальність за обʼєктивність підписаної підозри. Підписувати підозри на основі телевізійної пресконференції — абсурд», — додав Луценко.

Генпрокурор зазначив, що підозри будуть підписані, якщо буде доказова база і повні протоколи НСРД. «Якщо ні — буде службова відповідальність тих, хто ставить пресконференції вище вимог КПК [Кримінального процесуального кодексу]», — написав Луценко.