Україна — у десятці країн з найбільшим обсягом сміття

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Україна опинилася серед 10 країн з найбільшим обсягом сміття на жителя за версією агентства 24/7 Wall Street. Про це пише USA Today.

Згідно з рейтингом, Україна виробляє трохи більше 474 млн тонн відходів на рік, з яких 448 млн тонн становлять небезпечні відходи. За цим показником Україна випереджає всі інші країни, які надають дані про небезпечні відходи. Решта 26 млн тонн — це тверді побутові та сільськогосподарські відходи.

На одну людину в Україні припадає 10,6 тонн сміття на рік. При цьому в нашій країні переробляється тільки 3,2% відходів. З таким показником наша країна посіла девʼяту позицію.

Щоб визначити найбільших виробників відходів, агентство розрахувало вироблені кожною країною спеціальні відходи та регулярні тверді відходи муніципального виробництва на душу населення, використовуючи дані глобальної бази Світового банку, яку оновлювали у вересні 2018 року.

Згідно з рейтингом, найбільше сміття на одного жителя припадає у Канаді — близько 36 тонн. За 2017 рік країна виробила 1,3 млрд тонн сміття, більшість з якого — це промислові відходи від переробки нафти, хімічного виробництва та обробки металу.

На другому місці Болгарія — 26,7 тонни на людину. Замикають трійку країн-лідерів Сполучені Штати — 26 тонн на людину.

Далі йдуть Естонія — 23,5 тонни сміття на людину, Фінляндія — 16,6 тонни, Вірменія — 16,3 тонни, Швеція — 16,2 тонни, Люксембург — 11,8 тонн; Україна — 10,6 тонни, Сербія — 8,9 тонни на людину.

Агентство зазначає, що загалом Земля потопає у смітті, і, за даними Світового банку, рівень вироблення відходів тільки зростає. Так, через зростання чисельності населення та збільшення міських територій очікується зростання обсягів виробництва сміття у світі — за деякими оцінками, на 70% між 2016 та 2050 роками. Згідно з офіційними статистичними даними ЄС, від 30 до 35% загальної кількості відходів у більшості розвинених країн пов’язані з діяльністю будівельного сектору, наприклад, будівництвом, реконструкцією та процесами знесення.